O tym jak Krzysztof Stańko wygrał z oberprokurorem Pietrzakiem i państwem prawa

Autor: Paweł Lechowski 2016-02-23 14:10:00 Ilość odsłon: 4741 Kategoria: Portal

   

  System państwa prawa w Polsce funkcjonuje w oparciu o patologiczną zasadę z lat 50, przejętą od prokurorów sowietskich: „dajcie mi człowieka, a znajdę na niego paragraf”.  

   Oberprokuror Roman Pietrzak  to jeden z  czołowych  prokurorów ze stajni Seremeta, którzy uznają za koronny dowód w sprawie przyznanie się do winy oskarżonego (dobra sowietska szkoła Andriuszy Wyszyńskiego ).  Ażeby to przyznanie osiągnąć  wnioskują do niezawisłego sądu o jak najdłuższe trzymanie człowieka w areszcie. Ze sterty  papierów wyciągają pasujące do aresztu i bez żadnego potwierdzenia innymi komunikatami nazywają je „dowodami”  w sprawie. Również  sędziowie posługują się w swojej pracy  „Maćkowym okiem” , gdyż nie uczono ich nigdy  naukowej teorii dowodów sądowych, a ta nikła wiedza z zakresu logiki sądów syntetycznych  jaką nabyli w czasie studiów wystarcza im jedynie do znajdowania pisuaru lub sedesu na terenie sądu. 

    Tacy nie myślą, za to  często patrzą w prokuratorskie papiery w poszukiwaniu prawdy w oparciu o nadrzędną zasadę poznawczą (epistemologiczną), że prawdę można w państwie prawa znaleźć wyłącznie w urzędowych dokumentach.  Często  ulegają  zachwianiu moralnemu  pod naporem dyspozycyjności względem aparatu śledczego, który jak wiadomo zawsze mówi prawdę na sali sądowej i za to należy mieć do niego szacunek; na przykład: „Świadek koronny Bramski posiada pozytywną opinię z miejsca zamieszkania” – prokuror wyciąga na to papier i daje zgodę na paszport dla Bramskiego, inny przykład: prokuror twierdzi, że Bramski nie żyje i został skremowany, na co ma stosowny papier z Kanady, do której Bramski uciekł po tym jak otrzymał paszport od tego samego prokurora, który nie przypuszczał, że  Bramski wyjedzie za granicę po tym jak dostanie paszport.   Chcesz wiedzieć wiecej? - czytaj do końca - o metodzie trałowej Oberprokurora Pietrzaka

Oberprokuror Pietrzak ma się nieźle w państwie prawa dobrej zmiany Prawa i Sprawiedliwości. 

 W nagrodę za swoje trałowe osiągnięcia prokurator Roman Pietrzak w dniu 4 kwietnia 2016 r. został powołany do  wykonywania czynności służbowych w Wydziałach Zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Niestety nie mogę znaleźć oświadczenia majątkowego oberprokurora Romana Pietrzaka. Nie ma go na stronie Prokuratury Regionalnej w Katowicach (na akcie powołania podano te prokurature), nie ma go też na stronie Prokuratury Krajowej.  

Prokurator Regionalny w Katowicach poinformował Prokuraturę Krajową, że decyzją z 14 czerwca 2016 r. objął ochroną przewidzianą dla informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” oświadczenie o  stanie majątkowym prokuratora Romana Pietrzaka.

  Sprawa Krzysztofa Stańki, który przesiedział w areszcie 27 miesięcy należy do grupy 330 spraw uruchomionych zeznaniami Macieja Bramskiego. Kolejne dokumenty z tej sprawy będą systematycznie zamieszczane.

  Na naszym portalu znajdują się także dokumenty ze sprawy Zygmunta Dobrowolskiego i Gabrieli Mury.

  Jako dziennikarz śledczy zamieszczam dokumenty źródłowe w tym celu, aby każdy z czytelników nie był uzależniony od interpretacji oraz  miał możliwość wyrobienia sobie własnego osądu i poglądu na sprawę.     Krzysztof Stańko opowiada o tym jak  potraktowało  go "państwo prawa". 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Komentarze

Nie napisano jescze komentarza do tej aktualności...

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:2398252