WARTO POZYWAĆ FISKUSA

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 24 maja 2011 11:21 Kategoria: Portal

20 maja 2011  r. Urząd Kontroli Sarbowej  wypłacił  spółce MCI Management SA  46,4 mln. złotych odszkodowania za straty poniesione w związku z upadłością JTT, spółki zależnej MCI, w wyniku błędnych decyzji fiskusa - podała MCI.

Podatkowa gra samorządu o VAT

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 23 maja 2011 07:47 Kategoria: Portal

Redakcja portalu zainteresowala się problematyką  VATowską w samorządach. Urzędnicy w wielu miastach  Polski poszukuja sposobu na zwrot podatku VAT z inwestycji komunalnych. Dzieje się tak  poprzez  takie interpretacje przepisów, które są nie są sprzeczne z trescią przepisu, za to pozwalają urzędnikom samorządowym składac wnioski  o zwrot podatku VAT.

 

Dyrektor Izby Celnej w Katowicach, naczelnicy Urzędów Celnych w Katowicach, Bielsku- Białej i Rybniku nie udzielili  odpowiedzi i nie przekazali: 
 
   Pełnego wykazu stanowisk  urzędniczych osób wykonujących w ich urzędzie celnym  funkcje publiczne wraz z imionami i nazwiskami tych osób.
 
  Eksperci i prawnicy, którym przedstawiałem ten przypadek nie mają jednolitego zdania w przedmiocie: czy  doszło do wypełnienia  dyspozycji zawartej w art. 23 ustawy o dostępie  do  informacji publicznej.
 
Przypomnijmy  ten przepis: „Art. 23. Kto,   wbrew   ciążącemu   na   nim   obowiązkowi,   nie   udostępnia   informacji   publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”
 
 Biegli sądowi wskazują na to, że  urzędnicy mogą tłumaczyć się  błędem w interpretacji przepisów -  "że nie wiedzieli, że są urzędnikami".    
 
 Natomiast wszyscy eksperci i biegli są zdania, że po zapoznaniu się z orzeczeniem WSA z dnia 28 kwietnia 2011  roku urzędnicy ci powinni mieć świadomość, że trwając w bezczynności  popełniają przestępstwo.    
 

Waldemar Wawryło naczelnik UC w Częstochowie jest osobą niekompetentną.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 7 maja 2011 18:31 Kategoria: Portal

Waldemar Wawryło  naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie  jest osobą niekompetentną.
 

W listopadzie ubiegłego roku zażądałem wykazu stanowisk urzędniczych w Urzędzie celnym w Częstochowie. Najpierw Pan Waldemar Wawryło  - Naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie  odmówił  odpowiedzi, po czym przesłał listę, na której widniała tylko jedna osoba – pan Henryk Kłok. Uznałem, że naczelnik Wawryło, dopuścił się bezczynności. 27 kwietnia 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach przyznał mi rację i nakazał naczelnikowi Wawryle udzielenie przedmiotowej  informacji w ciągu 14 dni oraz zwrot kosztów  sądowych w kwocie 100 zł.
Na tej podstawie mogę stwierdzić, że Waldemar Wawryło  naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie  jest osobą niekompetentną. 

Urząd Celny w Częstochowie przegrał w WSA

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 29 kwietnia 2011 18:49 Kategoria: urzędnicze odmowy i usprawnienia

 

        Redaktor naczelny portalu psus.info kontra Naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie 1:0   
  
 
       28 kwietnia 2011 r. zapadł wyrok  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego  w Gliwicach w sprawie o udzielenie informacji publicznej polegającej na podaniu   wykazu stanowisk urzędniczych  osób wykonujących w urzędzie celnym w Częstochowie  funkcje publiczne   wraz z imionami i nazwiskami tych osób.
       Jak można się było spodziewać Naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie przegrał sprawę i został zobowiązany do udzielenia informacji w ciągu 14 dni oraz do zwrotu kosztów sądowych w wysokości 100 zł.  
 
       W sprawie o udzielenie informacji publicznej dotyczącej stanowisk urzędniczych w administracji celnej województwa śląskiego występuje wątek kryminalny. Zorganizowana grupa funkcjonariuszy celnych na najwyższych  stanowiskach wbrew ciążącym na nich obowiązkach  nie udostępniła informacji publicznej.
        Sprawa jest rozwojowa. Dalsze materiały z dziennikarstwa śledczego ujawnią więcej informacji. .  

        O przestępczej sprawie,  w którą może być zamieszane  kierownictwo celników w woj. śląskim  będziemy  pisać na naszym portalu,  podamy nazwiska i  paragrafy.

«Wstecz 16 17 18 19 20 21 22 Dalej» 

 Ilość odsłon:2465759