Minimum prawdy w Sądzie Rejonowym w Częstochowie

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 26 września 2012 22:18 Kategoria: Portal

W Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbyła się rozprawa apelacyjna pod przewodnictwem SSO Rafała Olszewskiego. Wyrok Sądu Rejonowego został uchylony ze wględu na niewłaściwy sposób prowadzenia postępowania.  Mam szansę na  uczciwy i rzetelny proces.

Kolejki w Drugim Urzędzie Skarbowym w Częstochowie

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 19 września 2012 23:04 Kategoria: urzędnicze odmowy i usprawnienia

Trwa sezon wydawania zaświadczeń do zasiłków rodzinnych. Bywa, że kolejka petentów zaczyna się już przy schodach wejściowych. Żeby złozyć deklaracje też trzeba stać. Niekiedy godzinę. Brakuje szybkiej ścieżki dla podatników. Urząd Skarbowy zamienił się w Ośrodek Pomocy Społecznej.  Fiskusie chcesz naszych pieniędzy to  ratuj podatnków, żeby nie tracili czasu przy składaniu deklaracji !

 

Pozostałością po sądownictwie rosyjskim jest przeświadczenie, że samo wszczęcie dochodzenia skarbowego i sądowego stanowi ciężką karę.

Krajowa Rada Jana Dworaka przypomina biurokrację rosyjską w Priwislanskim Kraju

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 27 sierpnia 2012 00:46 Kategoria: Portal

  Grzecznie poprosiłem  Janka o informacje kogo zatrudnia w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Chodziło o podanie pełnego wykazu stanowisk urzędniczych osób wykonujących tam funkcje publiczne wraz z  imionami i nazwiskami tych osób. Urzędnik nie może być anonimowy.

Parabank, paranadzór, parapremier, paraprezydent czyli Polska jak parakolonia sektora bankowego

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 18 sierpnia 2012 16:45 Kategoria: Portal

 Krótka historia afer z milczącym udziałem nadzoru finansowego  
 
Sezon piramid finansowych rozpoczęty. Afera parabankowa Amber Gold z 80 mln zł  strat jego klientów, to mały wycinek tego co się dzieje w polskich finansach. Pięć lat temu miała miejsce afera Interbrok Investment przynosząc poszkodowanym ok. 500 ml zł. W tym samym czasie padła utworzona w 1999 roku firma inwestycyjna działająca na rynku walutowym Warszawska Grupa Inwestycyjna (WGI) – kolejne 200 mln strat. A tutaj, w  Gdańsku - mateczniku PO, młody biznesmen z paroma wyrokami zakłada prężną firmę krzak o nazwie Amber Gold, a następnie staje się głównym udziałowcem linii lotniczych OLT Express.

«Wstecz 4 5 6 7 8 9 10 Dalej» 

 Ilość odsłon:1297307