Zbigniew Czop i inni - grupa urzędników bez kary dzięki specustawie

Autor: Paweł Lechowski 6/7/2020 4:31:00 PM Ilość odsłon: 2824 Kategoria: Portal

 

Czytaj w "Gazecie Wyborczej" - "Przestępcy bez kary dzięki specustawie". 

Rządowa specustawa dotycząca walki z epidemią COVID-19 zaostrzyła wiele przepisów karnych.

Podniesiono drastycznie kary nie tylko za świadome narażenie na zakażenie wirusem (np. SARS-CoV-2), ale też sankcje za stalking czy podszywanie się pod inną osobę w sieci.

W specustawie wprowadzono przepis (art,10c)   zapewnijący bezkarność sprawców tzw. przestępstw urzędniczych  polegających na niedopełnieniu obowiązków lub przekroczeniu uprawnień.

 Z tego "dobrodziejstwa"  korzysta  Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Częstochowie Pan Zbigniew Czop, któremu trudno jest przesłać kopie  wykazu urzędników i stanowisk pracy w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną złożony 1 maja 2020 roku.  

 Przykładowa odpowiedź w postaci listy zatrudnionych urzędnków wygląda tak:

lista zatrudnionych urzędników w Urzędzie Celnym 

   W związku z przedłużającym się brakiem odpowiedzi zachodzi podejrzenie, że w Drugim Urzędzie Skarbowym w Częstochowie  działa zorganizowana klika urzędnicza, która nadużywając przepisów wprowadzonych na czas pandemii,  nie dopuszcza do ujawnienia ważnych informacji publicznych z tego urzędu.   

  Zwracam się do czytelników i obywateli miasta o pomoc w uzyskaniu informacji na temat zorganizowanej kliki urzędniczej w Drugim Urzędzie Skarbowym w Częstochowie 

 Klika – w socjologii podgrupa osób, działająca w ramach szerszej całości, którą łączą więzi a także zwykle wspólne interesy. Jej członkowie wchodzą w różnego rodzaju stosunki częściej ze sobą niż z osobami spoza kliki. 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane


 Ilość odsłon:3179669