Duda przenosi centrum bezpieczeństwa Europy do Polski

Autor: Paweł Lechowski 6/23/2020 9:15:00 PM Ilość odsłon: 1961 Kategoria: Portal

 

W Europie rozpoczął się proces przechodzenia  centrum bezpieczeństwa  z Niemiec  do  Polski.

Dwa aspekty historyczne: Polska zajęła skrajnie odwrotną pozycję w sprawie migracji i nie ustąpiła  pod naciskiem Niemiec i Francji, ale doczekała się  jej zrozumienia i akceptacji przez tych, którzy ją wcześniej krytykowali.

Podobnie będzie z polityką nastawioną na energetyczne bezpieczeństwo Polski, bo  w sytuacji, gdy Niemcy karmią bestię, nie ma innego kraju, który z taką konsekwencją wybija się na niezależność energetyczną od Rosji.

 Do tego dochodzą sukcesy w przezbrajaniu armii na sprzęt wojskowy najwyższej klasy.  Polska kupiła 32 samoloty F-35. To najnowocześniejsze samoloty świata, seryjnie produkowane maszyny 5.  generacji.

Kolejnym elementem w  budowaniu nowej silnej Polski jest technologia jądrowa, którą Polska kupuje od swojego najbliższego sojusznika, który jest największym mocarstwem na świecie. Formalnie technologia jądrowa będzie służyła celom energetycznym, ale wiadomo, że kraj, w którym dokona się  odpowiednia koncentracja przemysłu i nauki w obszarze atomu, będzie mógł realizować swoje cele  również w zakresie bezpieczeństwa opartego na zastosowaniu tej technologii, a wtedy ulegną rozwiązaniu nasze problemy z sąsiadem, który co rusz przypomina o tym, że posiada broń atomową wycelowaną w Polskę.

Na koniec trzeba pochwalić polskie elity za przemyślaną, spójną i konsekwentną politykę budowania silnej Polski.

Natomiast Niemcy są krajem  o :

·        zdemoralizowanej elicie (były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder został wybrany na szefa rady dyrektorów Rosnieft - rosyjskiego koncernu naftowego objętego zachodnimi sankcjami),

·        społeczeństwie w stanie genderowej denkonstrukcji polegającej na podmianie społecznej konwencji płci  na indywidualną konwencję płci, której promocja jest sprzeczna z Naturą i powoduje gnicie od wewnątrz,

·        armii będącej czymś w rodzaju LGBT-Volkssturmu.

Obecna wizyta polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych Ameryki jest potwierdzeniem zmiany roli Polski w europejskim systemie bezpieczeństwa.

Nigdy więcej nie będziemy zdani na papierowe gwarancje bezpieczeństwa, które nie pomogły ani w zachowaniu całości terytorialnej Polski w 1939 r.  (gwarancje Francji i Anglii), ani w zachowaniu całości terytorialnej  Ukrainy w 2014 r. (Memorandum Budapesztańskie z 1994 r.).   

 

Chcesz wiedzieć więcej?

http://www.polskaprawda.pl/?aspxerrorpath=/40299,aktualno%c5%9bci,Trzaskowski_gra_%e2%80%9epo%c5%bcytecznego_idiot%c4%99%e2%80%9d_w_nowym_filmie_Putina_.aspx

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane


 Ilość odsłon:2725849