Dla mnie Strzembosz jest człowiekiem skompromitowanym

Autor: Paweł Lechowski 5/29/2023 9:30:00 PM Ilość odsłon: 3362 Kategoria: Portal

 

Tego czego domagał się Adam Strzembosz w 1981 roku  - przełamanie kastowości - nigdy się nie dokonało.     

 

Strzembosz 1 

Strzembosz 2 

Strzembosz 3

 

 

Strzembosz na początku lat 90. odpowiadał za polski wymiar sprawiedliwości i wówczas złożył takie solenne zobowiązanie, obietnicę wobec wszystkich Polaków, że on gwarantuje, iż środowisko sędziowskie się oczyści samo. Strzembosz „bardzo lubi podkreślać ten aspekt swojego życiorysu, iż honor jest dla niego zawsze najważniejszy”. Czy pan się rozliczył z tego zobowiązania, że wymiar sprawiedliwości się rozliczy, bo można powiedzieć, iż te słowa uśpiły polską demokrację  -  pytał się w 2019 polski  minister sprawiedliwości.

Zadbali o to Strzembosz z Rzepignatem 

 Rzepignat przyznał się do destrukcji sądownictwa

 

W lipcu 2017 roku Rzepignat wraz z innymi sędziami wychodzi z posiedzenia Biura Politycznego Platformy Obywatelskiej.  Dopiero po dwóch latach  od tego zdarzenia Rzepignat przyznał się do destrukcji  polskiego sądownictwa. Rzepignat to niekwestionowany znawca apolitycznej destrukcji sądowej.

 Na zdjęciu  widać jak z Biura Krajowego Platformy Obywatelskiej przy ulicy Wiejskiej, nieopodal gmachu Sejmu, wychodzi wraz z politykami PO sędziowska elita. W tej grupie, która przebywała w siedzibie PO, jest I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf, Dariusz Zawistowski i Andrzej  Żurek z KRS, prof. Adam Strzembosz, prof. Andrzej Rzepliński, czy Krystian Markiewicz, szef stowarzyszenia Iustitia.

 Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości zmierzają w zwartej grupie do Sejmu, w otoczeniu  polityków PO Grzegorz Schetyny, Borysa Budki, Krzysztofa Brejzy, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Rafał Grupińskiego, Marcina Kierwińskiego i innych posłów tej partii.

Kasta - znakomity serial ludziach skompromitowanych w togach sędziowskich 

Kasta - kategoria elity, która zamknęła do siebie dostęp i ulega degeneracji

Chcesz wiedzieć więcej ? 

Czytaj:   Jak Rzepignat  zebrał stalinowskich apolitycznych sędziów   

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane


 Ilość odsłon:3528890