Sprostowanie do sabotażu w państwie Tuska

Autor: Paweł Lechowski 3/28/2011 4:08:00 PM Ilość odsłon: 3578 Kategoria: Portal

 

W artykule „Sabotaż w państwie Tuska” pomyłkowo wziąłem na celownik dyrektora izby skarbowej w Katowicach. Wzięło się to stąd, że nie doczytałem postanowienia w sprawie
odmowy udostępnienia informacji publicznej.
             Przypomnę, że chodzi o posługiwanie się przez organy skarbowe aktualnym katalogiem przepisów VAT, w którego skład wchodzą także wyroki ETS. Mamy do czynienia z czymś takim: wczoraj wyrok ETS, dzisiaj decyzja urzędu skarbowego. Pozwoliłem sobie zrobić kwerendę po instytucjach skarbowych od dołu do góry, od naczelnika, przez dyrektora izby po samego ministra i zapytać się: Co ci panowie zrobią w celu zapewnienia wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2010 r. sygn. akt C-438/09. A miałem w zanadrzu sprawę kiedy jeden podatnik VAT otrzymuje fakturę VAT od drugiego podatnika VAT, z tym że ten drugi jest niezarejestrowany i chociaż istnieje to uchyla się od kontaktów z urzędem, a organ jest bezradny. Sprawa była z Kłobucka, więc napisałem do Kłobucka o udostępnienie informacji publicznej. Najpierw mi naczelnik odmówił. Napisałem odwołanie, po czym otrzymałem zwykłą drogą mailową pismo od naczelnika urzędu skarbowego w Kłobucku, które było zupełnie zadowalające.
- w celu zapewnienia wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 22 grudnia 2010r. sygn. akt C-438/09, na naradzie kierowników komórek organizacyjnych tut. Urzędu Skarbowego przypomniał o obowiązku poinformowania podległych pracowników o niniejszym wyroku ( podobne działania są realizowane na bieżąco w przypadkach orzeczeń sądów mających istotne znaczenie w sprawach podatkowych ). Tezy zawarte w powyższym wyroku będą uwzględniane pod kątem ewentualnego wykorzystania w prowadzonych przez tut. organ podatkowy postępowaniach podatkowych. – pisze Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kłobucku
Mariusz Staśkiewicz..
            Skoro dostałem fajną odpowiedź – wycofałem odwołanie. Sprawa się jednak nie zakończyła, bowiem izba skarbowa doparzyła się po stronie naczelnika uchybienia w sposobie przekazania korespondencji (dokument elektroniczny nie został opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu).
            Mnie to skojarzyło się z tym co robi dyrektor izby celnej – Dyrektor izby celnej  został podany do sądu. jako przykład wstecznicznictwa i reakcji na postęp, jaki dokonał się w Polsce  w przesyłaniu pism do urzedów (skarga do WSA).
            W efekcie dołączyłem dyrektora izby skarbowej w Katowicach do grona ortodoksyjnych urzędników tzw. e-PUAPowców, za co go przepraszam.
            Ale żeby nie było tak idyllicznie zapytam się co będzie z tą kobietą, na której ciąży decyzja urzędu skarbowego w Kłobucku, której to decyzji dzisiaj organ ten by nie wydał, ponieważ: .
                 - wszyscy pracownicy tut. Urzędu Skarbowego są obowiązani do bieżącej analizy zmian przepisów prawa z zakresu wykonywanych zadań i bieżącego podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez uczestnictwo w organizowanych szkoleniach i samokształcenie z wykorzystaniem dostępnej literatury i zainstalowanych w Urzędzie informatycznych systemów informacji prawnej- – pisze Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kłobucku Mariusz Staśkiewicz..
 
 
  
 
 
 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane


 Ilość odsłon:3461046