Nieudolny wojewoda śląski Jarosław Wieczorek nie radzi sobie z paszportami

Autor: Paweł Lechowski 4/13/2022 10:31:10 AM Ilość odsłon: 2055 Kategoria: Portal

 

O tem jak łoszkubek Wieczorek obcyrklowuje paszporta

 

Na Śląsku robota to świnto rzecz!

Nie dziwcie się skieli tego,

Z mamlasa nic dobrego.

Wieczorek richtig wojewoda,

Wziął się synek za paszporty.

A tego zrobić się nie da,

Obcyrklować te pasztety.

   Kolejkowe ludzie stają,  lamycą i godają:

"Trza to jeszcze umieć zrobić, 

Łon z paszportów  kasę łupie,

Wszytko  insze w  wielkiej dupie".

Ziętek, ten na robocie,  znał się.   

Gdzieś ty jest wojewodo ?  – pytom się.

Wieczorek richtig WYjewoda,

Ino paszportów szkoda, oj szkoda. 

Gdzie jest prawdziwy wojewoda? 

Wojewoda Jerzy Ziętek,

który  był dla obywateli Śląska,

a zasług jego  wymieniać nie trzeba,

na co dzień  je widać,

Park Śląski  z Ziemi, piramidy z Nieba.

   Niech zstąpi z pomnika, 

Niech  słynną  swą "lagą",

       Przegoni mamlasów, bo trzeba,

        bo pilnie trzeba, zmienić oblicze

       ziemi,  tej  jego śląskiej ziemi,

          bo to ludzie są ważni, a nie WY.  

 

 

 O tym, że wojewoda śląski Jarosław Wieczorek jest wyjątkowo nieudolny mówiło się już od dawna. Premier dał mu ostatnią szansę, ale ten urzędowy zbuk zaczyna już nieźle  śmierdzieć. Chodzi o sprawę paszportów. W województwe śląskim to także prawdziwy gorący kartofel w rękach dygnitarza na wojewódzkim tronie, który nigdy nie szedł do ludzi, którzy stoją w kolejkach w jego urzędzie, w jego delegaturach i  w jego punktach paszportowych. Stoją i wyją z rozpaczy na wyjątkową nieudolność kolejkowego systemu.  Urzędnicy nie przychodzą do pracy (ciekawe dlaczego ?) bo  nie ma numerków, a jak nie ma numerków to nie ma petentów, jak nie ma petentów to urzędnicy  nie  przychodzą.  Jakie to proste !   System kolejkowego zapisu do paszportów  stworzony został dla maskowania nieobecności  ludzi na konkretnych stanowiskach pracy w administracji, która nazywa się "sprawy obywatelskie", ale tak naprawdę obywateli ma w "dupie".   Wiele się o tym pisze i mówi.     

W dniu 4 kwietnia 2022   o  godzinie 14.02 w Terenowej Delegaturze Paszportowej w Częstochowie, która  mieści się przy ul. Sobieskiego 7 w budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego,  zrobiłem  zdjęcia 6 „pustych” stanowisk pracy.  W tym czasie  system kolejkowy nie przyjmował  nowych zgłoszeń i ludzie od chodzili z kwitkiem, czyli bez numerka.  Nie można było nawet odebrać paszportu.

Licząc 1,5 godziny razy 6 stanowisk mamy 9 godzin pracy, której nie było, co przy średniej 20 minut na jedną osobę, daje 27  nie - obsłużonych obywateli.

Jaka była przyczyna tej konkretnej sytuacji w waszym urzędzie.       

Zdjęcia w załączeniu

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://slaskie.naszemiasto.pl/ogromne-kolejki-ludzi-ustawiaja-sie-po-paszporty-na-slasku/ar/c1-8716889

 

Gdzie jest prawdziwy śląski wojewoda?  Wojewoda Jerzy Ziętek, który  był dla obywateli Śląska, a jego zasług nie trzeba wymieniać, bo każdy je widzi na co dzień.  Niech zstąpi z pomnika,  niech swoją  słynną "lagą" przegoni te nieudolne towarzystwo i zmieni oblicze śląskiej ziemi, tej ziemi.   

 Zapytanie prasowe stanowi wniosek o udzielenie informacji publicznej (art. 3a Prawa prasowego). Dlatego osoba, która w celach dziennikarskich chce otrzymać informację publiczną ma takie same uprawnienia w tym zakresie każda inna osoba żądająca takiej informacji (wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 23 października 2012 r. II SA/Lu 372/12). Każda informacja publiczna podlega udostępnieniu (art. 1 ust. 1, art. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznych). 

 

1.  Odpowiedź  Zastępcy Dyrektora Biura Wojewody – Rzecznika Prasowego:

 Alina KUCHARZEWSKIEJ

 

Kolejny poniedziałek, czyli 11 kwietnia 2022

godzina 14.01

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kolejny poniedziałek, 25 kwietnia około 13.30. Obsada 5 stanowisk na 10. Można otrzymać bilet na wydanie paszportu.  Czeka się  15-20 minut.  Z tego wynika, że jeśli po godzinie 12.00 utrzymana będzię obsługa petentów na poziomie przynajmiej 5 stanowisk (50%  ogólnej liczby stanowisk), to każdy kto przyjdzie do 14.30 załatwi swoją sprawę. Zachęcam do aktywności, bez oglądania się na komunikaty numerkowe. Nawet jeśli system numerkowy pod koniec urzędowania w danym dniu kieruje nas na dzień następny. Właśnie wtedy trzeba podejść i porozmawiać, bo Panie są miłe i uprzejme, tylko że organizacja ich  pracy zależy nie od nich samych, ale od mnóstwa kierowników.     

Dla tych ekscelencji z wyższych pięter budynku mam informację od Pani  Marzeny Chodakowskiej, Rzecznika Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego,  jak u nich  sobie poradzono z wydawniem paszportów, kolejkami, nnumerkami itp.  

 W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wprowadzono szereg usprawnień w zawiązku ze zwiększonym zainteresowaniem osób, które chcą wyrobić dokument paszportowy. Wprowadzono zapisy telefoniczne i kalendarz internetowy, aby każdy, kto w danym dniu zgłosi się na wizytę był obsłużony i nie oczekiwał w długiej kolejce. Przygotowano również odrębne stanowiska dla osób, które wyrabiają dokument paszportowy oraz dla osób, które zgłaszają się po odbiór dokumentu. W tym przypadku nie ma konieczności umawiania wizyty. Zwiększono zatrudnienie w wydziale oraz wprowadzono pracujące soboty. Osoby, które mają dalszy termin wizyty są informowane o możliwości wcześniejszego umówienia terminu w przypadku rezygnacji z wizyty przez petentów.

Rzecznik Prasowy Wojewody Świętokrzyskiego

 

Informacja z województwa opolskiego

Szanowny Panie,

 w odp. na Pana pytanie informuję, że – podobnie jak w pozostałych częściach kraju, także na Opolszczyźnie odnotowaliśmy wzmożony wzrost zainteresowania kwestią wydania paszportu.

W celu usprawnienia i skrócenia kolejek, Wojewoda Opolski uruchomił tzw. soboty z paszportami – tj. w marcu oraz w kwietniu br.

 Ponadto, pracę Oddziału Paszportów wspierają także pozostali pracownicy Urzędu.

Nadmieniam jednak, że ok. 30 % wniosków o paszport stanowią wnioski dublowane tj. złożone na przykład w trzech innych województwach.

 

 Martyna Kolemba-Gaschka

 

Rzecznik Wojewody Opolskiego 

 

Pismo z dnia 29 kwietnia 2022 r. , od Pana Adama Ostaleckiego - dyrektora generalnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane


 Ilość odsłon:3485169