Nie bądz głupi nie głosuj na Tuska

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 7 października 2011 23:53 Kategoria: Portal


Dziś po wyjątkowo nieudolnych rządach koalicji PO – PSL polscy przedsiębiorcy coraz gorzej oceniają perspektywy swojego biznesu.  Wyczuwają pogorszenie się klimatu dla biznesu. Przyczyna tkwi w przeregulowanym prawie i administracji, która  jest coraz gorzej  nastawiona do ludzi prowadzących działalność gospodarczą.

Zajmę się sprawą województwa częstochowskiego

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 27 sierpnia 2011 11:39 Kategoria: Portal

 Co rozumiesz pod pojęciem wspólnego dobra – pytam prof. PCz. dr hab. Konrada Głębockiego, który z okręgu częstochowskiego będzie startował do Senatu.

- Polskie dobro to umiejętność pragmatycznego myślenia, podejmowania jak najlepszych rozstrzygnięć w długiej perspektywie. Podam taki przykład: gdyby nasi politycy rządzili w latach międzywojennych to nie byłoby portu w Gdyni , cały czas myśleliby, że mają za mało środków i trzeba je przejadać.
 Celnie uderzasz. Dzisiaj dobry polityk jest jak aktor na scenie: musi ładnie wyglądać, mówić i być zręczny. Kto dla ciebie jest wzorem polityka?
- Myślę, że  Eugeniusz Kwiatkowski, który gdyby żył to nie dopuściłby do przejadania środków z prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, czyli z dobra wspólnego powstałego jeszcze w PRL-u. Na pewno z tych pieniędzy powstałby wtedy chociaż jeden duży projekt infrastrukturalny.
Na przykład autostrady?
- Sieć autostrad czy szybkiej kolei byłaby w Polsce ważnym elementem dla wzmocnienia państwa. Wadą polskiej polityki jest myślenie jak przypodobać się sondażowej większości. Polska musi postawić na rozwój nowoczesnych technologii. Liderem musi być w tym względzie władza publiczna. Jeśli nie wykreujemy własnej siły gospodarczej czeka nas w przyszłości zapaść, taka sama jak dzisiaj w transporcie.
Co w takim razie powinni robić politycy dla dobra wspólnego?
 -Podejmować decyzje dobre długofalowo. Nie myśleć o krótkiej perspektywie. Dziwne jest to, że żaden rząd nie miał z prawdziwego zdarzenia polityki rozwojowej. Jestem za liberalizmem. Odbiurokratyzowanie jest bardzo ważne, ale oprócz tego państwo powinno myśleć o kluczowych projektach. Dobro wspólne to także kwestia dbałości, a tego nam w Polsce brakuje.
Do tej pory łączyłeś pracę w radzie miasta z obowiązkami na uczelni. Co zamierzasz zrobić dla społeczności Częstochowy jak zostaniesz senatorem?
 - W przypadku wyboru na senatora skupiłbym się na polityce czyli wziąłbym bezpłatny urlop na uczelni. Moim celem w ciągu pierwszego roku byłoby doprowadzenie do obywatelskiej inicjatywy powołania woj. częstochowskiego, co wiąże się z koniecznoscią zebrania 100 tys. podpisów.
- rozmawiał Paweł Lechowski. Temat województwa częstochowskiego i korzyści z jego posiadania bedzie przedmiotem kojejnej rozmowy z prof. Konradem Głębockim.    
 Prof. Konrad Głębocki, l. 39, żonaty, jedna córka, jest wicedyrektorem Instytutu Logistyki i Zarządzania Międzynarodowego, Wydziału Zarządzania Pcz. Od wielu lat działa aktywnie na rzecz dobra wspólnego mieszkańców Częstochowy. W Radzie Miasta Częstochowy zajmuje stanowisko wiceprzewodniczącego. Biegle włada językiem angielskim i włoskim. 

Jak to się robi w Anglii - czyli pragmatyczne zbieranie podatków

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 19 sierpnia 2011 10:20 Kategoria: Portal

Pewnie zainteresuje Was  funkcjowanie urzędów skarbowych w Anglii

O nadużyciach celnictwa i jego skłonności do zwyrodnienia

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 18 lipca 2011 10:43 Kategoria: urzędnicze odmowy i usprawnienia

 

Celnictwo w Polsce to zbiór  zawodowych urzędników, którzy odmawiają podania swoich nazwisk oraz stanowisk. Urzędnicy ci pragną pozostać anonimowi, gdyż łatwiej im jest pojedynczo przywłaszczać sobie władzę i zobowiązywać do posłuszeństwa. Nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie o swoją tożsamość i wartości.   Za nic mają konstytucyjne prawa obywateli.  Są  władzą wykonawczą, która swoją  wolę zachowania anonimowości, postawiła nad prawem i wolą narodu. Trzymają nas w poddaństwie tak jak to czynili ich ojcowie: urzędnicy carscy, niemieccy i austriaccy, a potem komunistyczni.  Walcząc o swoją anonimowość, podejmują wielki wysiłek przeciw dobru publicznemu i władzy zwierzchniej narodu. 
 Przykład:  skarga kasacyjna do NSA

Waldemar Wawryło naczelnik UC w Częstochowie jest osobą niekompetentną.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 5 lipca 2011 11:00 Kategoria: Portal

Waldemar Wawryło  naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie  jest osobą niekompetentną.
  Czytaj orzeczenie NSA:  I OSK 1512/11

«Wstecz 16 17 18 19 20 21 22 Dalej» 

 Ilość odsłon:3814488