Sprawiedliwości Waldemara Wawryły ciąg dalszy

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 31 marca 2012 18:31 Kategoria: samochód akcyzowo-osobowy

    Waldemar Wawryło nasz częstochowski chłopiec do bicia, chwilowo Naczelnik Urzędu Celnego, jest jako osoba fizyczna potrójnym organem. Najpierw kierownikiem organu terenowego administracji centralnej, potem organem celnym i wreszcie organem karno-skarbowym. Wiemy o tym, że kłamie udzielając odpowiedzi na wniosek o informacje publiczną.  Czyli kłamie jako kierownik organu terenowego. Jako organ celny jest niekompetentny bo wydaje sprzeczne decyzje i przegrywa w sądach administracyjnych. Nasz ulubiony naczelnik często podejmuje działania mające na celu zwiększenie dolegliwości negatywnych dla podatników skutków decyzji administracyjnych, które  nie są prawomocne i mogą okazać się błędne, a mimo to są opatrzone rygorem natychmiastowej wykonalności oraz wspomagane oskarżeniem karnym. 

Dziwne przypadki Mitsubishi L200

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 19 marca 2012 10:58 Kategoria: Portal

 Sprawiedliwość celnika Wawryły  

Naczelnik Wawryło z Urzędu Celnego w Częstochowie w dwóch różnych decyzjach akcyzowych odmiennie potraktował ten sam typ samochodu ciężarowego Mitsubishi L200.
W pierwszej chronologicznie decyzji z 15 listopada 2010 r. umorzył postępowanie akcyzowe. W drugiej decyzji z 29 września 2011 r. naliczył akcyzę.  Wyposażenie obu  Mitsubishi L200 było takie same (kanapa tylna, tapicerka, zagłówki, pasy, dywaniki,  oświetlenie, wentylacja). Pozostałe parametry budowy były  następujące:
Rozstaw osi                                          300 cm                                  300 cm
Ładowność                                           830 kg                                   915 kg
Długość przestrzeni bagażowej       151 cm                                  130(181) cm
Decyzja naczelnika                            umorzeniowa                       wymiarowa
Dodatkowo naczelnik Wawryło,  do  sprawy wymiarowej dołączył sprawę karno-skarbową.
Dokumenty ze sprawy karnej:

 Inne dziwne przypadki wydawania decyzji przez Naczelnika Urzędu Celnego w Częstochowie Waldemara Wawryło

Manipulacja pickupami w celu zwiększenia akcyzy

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 16 marca 2012 19:22 Kategoria: Portal

Od 2007  roku celnicy chętnie wskazują na Unię Europejską i jej Noty Wyjaśniające jako źródło prawa. Według celników do pasażerów pojazdu wlicza się kierowcę, we wzorze na ładowność pasażerską (passengers capacities) mamy wtedy o jedno miejsce więcej i o 70 kg więcej. Najlepiej czytać tekst oryginalny, zamieszczony w dzienniku urzędowym UE. Z pkt. 7 i 8 noty wynika, że ładowność powinna być liczona bez uwzględnienia kierowcy. Zatem celnicy dopuścili się w swoim tłumaczeniu ewidentnej manipulacji - patrz okólnik z 2007 r. A tak w ogóle to, z  treści zapisów wynika, że noty spełniają rolę wskazówek, które nie są przesądzające w sprawie klasyfikacji pojazdu, a jedynie mogą być brane pod uwagę.
Dla polskich celników wskazówki stały się żelaznymi zasadami, wśród których wyposażenie samochodu pickup w popielniczki, pasy, zagłówki uczynione zostało kryterium ważniejszym, od budowy tegoż samochodu, jako samochodu przeznaczonego do przewożenia ciężarów, czyli samochodu ciężarowego. Takie "luksusowe" wyposażenie ma według celników przesądzać o osobowym charakterze samochodu typu pickup.
Jest to o tyle dziwne, że w Unii Europejskiej pojęcie „luksusowego wyposażenia pickupów” dawno zostało już sformułowane.
W sprawie C 486/06 BVBA Van Landeghem przeciwko Belgische Staat (wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony przez hof van beroep te Antwerpen) Wspólna Taryfa Celna – Nomenklatura Scalona – Klasyfikacja taryfowa – Pozycje 8703 i 8704 – Pojazd mechaniczny typu „pickup”
Ustalono następujące kryteria dla klasyfikacji pickupów, w szczególności :
1) po pierwsze budowa: zamknięta kabina przeznaczona na przestrzeń pasażerską,
2)  w której za siedzeniem lub kanapą kierowcy znajdują się składane lub wyjmowane siedzenia z pasami bezpieczeństwa o trzech punktach mocowania,
3)  a po drugie z przestrzeni ładunkowej nie wyższej niż 50 cm, otwieranej jedynie z tyłu i nieposiadającej żadnego wyposażenia służącego do przytwierdzania ładunku,
4) mające bardzo luksusowe wnętrze wyposażone w liczne opcje w szczególności: 

Pickupy: Dodge RAM SLT i Mitsubishi L200 zwolnione od akcyzy w Częstochowie

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 15 marca 2012 18:06 Kategoria: samochód akcyzowo-osobowy

Złożyłem u Naczelnika Urzędu Celnego w Częstochowie Pana Waldemara Wawryły wniosek o udzielnie informacji o samochodach ciężarowych typu pick-up, które w 2010 r., zostały przez niego uznane, w wydanych decyzjach, za samochody ciężarowe, od których nie pobiera się podatku akcyzowego, a postępowania celne w tych sprawach były umarzane. Zaznaczyłem przy tym, że informacja powinna zawierać markę model i ładowność samochodu.

W
odpowiedzi Naczelnik Wawryło podał, że „w roku 2010 organ celny prowadził tylko jedno postępowanie celne w sprawie określenia kwoty podatku akcyzowego od samochodu typu pickup, które to postępowanie decyzją Naczelnika Urzędu Celnego w Częstochowie zostało umorzone” oraz że w tym postępowaniu chodziło o samochód marki Dodge RAM SLT.

Dowód kłamstwa Naczelnika Wawryły

Naczelnik Wawryło jak widać użył sformułowania: „tylko jedno postępowanie”, po czym wskazał na samochód pickup będący przedmiotem tego postępowania.
Jeśliby okazało się, że Naczelnik Urzędu Celnego w Częstochowie wydał więcej niż jedną decyzje, w której umorzyłby postępowanie w sprawie akcyzy od pickupów, to informacja zawarta w jego odpowiedzi byłaby kłamliwa.
 
Kłamliwie – niezgodnie z rzeczywistością, nieprawdziwe, fałszywie (Słownik Języka Polskiego, W. Doroszewski, t. III, str. 745; PW „Wiedza Powszechna”, Warszawa 1961).

Zatem proszę przeczytać
decyzje Naczelnika Wawryły w sprawie umorzenia postępowania w zakresie zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu wewnątrz wspólnotowego nabycia samochodu marki Mitsubishi L200 o numerze VIN MMBJNK7403D005771.
Decyzja jest z dnia 15 listopada 2010 r., a w jej treści na stronie 2 stwierdzono w trakcie oględzin, że samochód Mitsubishi L 200 o numerze VIN MMBJNK7403D005771 jest samochodem typu pickup.

Publikacją tej decyzji nr 333000-UAGR-9110-164/2010/BG dowodzę że w piśmie z 26 stycznia 2011 r. naczelnik Wawryło skłamał, ponieważ oświadczył, że prowadził tylko jedno postępowanie celne w sprawie określenia kwoty podatku akcyzowego od samochodu typu pickup, które to postępowanie decyzją Naczelnika Urzędu Celnego w Częstochowie zostało umorzone” oraz że w tym postępowaniu chodziło o samochód marki Dodge RAM SLT. Faktycznie zaś prowadził jeszcze jedno takie postępowanie, które dotyczyło samochodu pickup marki samochód Mitsubishi L200 o numerze VIN MMBJNK7403D005771.
 
Czy kłamca może być Naczelnikiem Urzędu Celnego ?

Radio Erewań odpowiedziałoby tak:
- w zasadzie nie, kłamca nie może być naczelnikiem żadnego urzędu, chyba, że rzecz dzieje się w Polsce, czyli nigdzie.  

Biorąc rzecz poważnie mamy do czynienia z sytuacją, kiedy urzędnik państwowy opłacany z pieniędzy publicznych udziela nieprawdziwej informacji publicznej. Ewidentnie kłamiąc narusza nie tylko konstytucyjne prawo do informacji publicznej, ale także ustawę o informacji publicznej. Jeśli urzędnik wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

Do tego dochodzi
fakt przekazania informacji publicznej o zatrudnionych przez siebie celnikach dopiero po 500 dniach od złożenia wniosku, po przegraniu sprawy w dwóch instancjach sądowych. Historia walki o wykaz stanowisk.  

Kontrole kas fiskalnych u podatników

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 3 marca 2012 21:21 Kategoria: Portal

Na przykładzie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Częstochowie stwierdzam, że w 2011 r. znacznie wzrosła ilość kontroli kas fiskalnych u podatników. W pierwszym półroczu było to 239 kontroli, które przyniosły urzędowi ogółem 200 tys zł przypisu i 4,5 tys. zł  w grzywnach wymierzonych podatnikom..

«Wstecz 11 12 13 14 15 16 17 Dalej» 

 Ilość odsłon:3806793