Co Pan ma zrobić Panie Pisie ? - Powołać AFOO !!!

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 4 lutego 2022 10:22 Kategoria: Portal

 Co trzeba zrobić ?

W miejsce trzech instytucji państwowych: 

Niedorzeczności pisowskiego Bez-ładu uderzają w podstawy logosu naszej cywilizacji

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 2 lutego 2022 17:14 Kategoria: Portal

 Można w zawiły sposób tłumaczyć co to jest różnica remanentowa, ale najlepiej podać  przykład z życia  każdego obywatela (telki), która wydaje swoje pieniądze.

Socjalizm liberalny, czyli nowa dekoracja starego ładu

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 7 stycznia 2022 16:56 Kategoria: Portal

   W Polsce rządzi oligarchia klasy politycznej składająca się z ludzi, którzy  uważają,  że mają jakieś nadzwyczajne walory osobiste. Prawa strona oligarchii czyli ekipa władzy chociaż legitymizuje się polityką historyczną, to z całą mocą  wprowadza   socjalizm liberalny.  Środek  oligarchii jest bez wyrazu, natomiast lewicą rządzi  bogaty  kapitalista i rentier. Typowa ludowa postmoderna: rządy bankiera,  król Europy, niepoczytalne kobiety, niedoszły ksiądz i cała  reszta politycznej kanalii.

O Hoinka ! czyli filomatów rozjechał pospieszny z Katowic

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 30 kwietnia 2021 19:37 Kategoria: Portal

Długie lata przypatruje się wyższej administracji skarbowej w naszym mieście, obserwując tych znakomitych przedstawicieli homo sapiens skarbiensis, z których żaden nie osiągnął w swoim życiu tego co zamierzał.

Dyktatura ciemniaków czyli Drugi Urząd Skarbowy w Częstochowie

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 18 marca 2021 17:49 Kategoria: Portal

   Czasami zdarza się, że kompromitacja dotyczy nie osoby lecz instytucji. Polega to na tym, że instytucja wyższa obnaża niekompetencję instytucji niższej, która bezpośrednio podlega tej wyższej.

 Jeśli odniesiemy te uwagi do instytucji skarbowych, których zadaniem jest zbieranie podatków, to wyjdzie nam taka sytuacja, że podległy urząd skarbowy, który powinien te podatki zbierać, nie tylko, że odmówił ich poboru, ale miał spory brak wiedzy w tym zakresie.

«Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 Dalej» 

 Ilość odsłon:2851690